MIKULÁŠ

Předvečer svátku Mikuláše, byl překvapením pro děti z Klubu Plamínek. Tentokrát se obdarovávalo neobvyklým způsobem. Paní Faltová ze Stáje u Lucky, která v klubu provádí aktivizační canisterapii, přišla potěšit děti se svým terapeutickým pejskem Tessi. Samozřejmě přišel i Mikuláš s čertem, ale Tessinka jako anděl , vyvolala u dětí největší obdiv.
Canisterapie je pomocná terapie, která mimo jiné rozvíjí schopnosti komunikace, motoriky a citové stránky a napomáhá zlepšení mentálního i tělesného rozvoje člověka.
Dotace na canisterapii byly Plamínku poskytnuty už druhým rokem v rámci komunitního plánu sociálních služeb města Litoměřice.

KLUBOVÁ ČINNOST se rozšířila o muzikoterapii v klubu. Děti se pomocí jim známých písniček rozpohybují, odreagují a uvolní se jejich emoce.

V říjnu proběhla prezentace zdravotních pomůckek firmy Otto Bock

CANISTERAPIE nás provází celým rokem 2011. Děti se na pejsky vždycky těší a je jim spolu dobře.

DEN DĚTÍ jsme strávili na Mostné Hoře. Děti hráli ruzné hry v lese a za hezký den jsme odměnili zmrzlinou.

PREZENTACE projektu ,,O nás s námi "- život bez bariér. Navázání spolupráce s o.s. Jurta v Děčíně

Návštěva knihovny, čtení pohádky

Tradiční OPÉKÁNÍ BUŘTŮ u Hlinovských se zase povedlo, počasí bylo nádherné a buřty výborné.

MUZIKOTERAPIE na Skalici . Už několik let jsme pravidelnými návštěvníky v DSP Skalice, kde nám zaměstnanci domova udělají terapii hudbou a různými zvuky, na které reaguji i děti s těžkým mentálním postižením.

KARNEVALOVÉ VESELÍ
Na karnevalovém veselí se v pondělí 21. února odpoledne v tělocvičně Speciální školy v Šaldově ulici
sešlo několik rodin z Klubu Plamínek. Děti se na akci patřičně vyzdobily, všechny předvedly svoje masky v celé své kráse.
Mohli jsme tak zahlédnout malíře, indiána, Pipi Dlouhou punčochu, kočičku či piráta, ale i jiné pohádkové postavičky.
Kromě podívané nabídl program účastníkům i příležitost zapojit se do nejrůznějších soutěží,
které vystřídaly taneční písničky. Děti se zdravotním postižením si na maškarní veselici náležitě zařádily.
S programem nám pomáhaly studentky SPgŠ v Litoměřicích.