Víkend Chřibská

Děkujeme Komunitní nadaci Euroregionu Labe za poskytnutí nadačního příspěvku.

Pobyt se konal v RS U Jasanu v Krásném Poli-Chřibská ve dnech 25.-28.9 2009
Projekt byl určen rodinám s postiženým dítětem, o které rodiče pečuji doma.
Akce se účastnilo 5 rodin z Litoměřic a okolí, v celkovém počtu 13 lidí, z toho bylo 7 zdravotně postižených dětí, z toho 3 vozíčkáři.
Účelem pobytu bylo odreagování se v přírodě a vhodnou formou her a soutěží rozvíjet jednotlivé složky osobnosti všech zúčastněných. Byly využity různé formy terapie jako arteterapie, canisterapie, muzikoterapie, tělesná rehabilitace i klimaterapie. Navštívili jsme místní keramickou dílnu , ale hlavně využívali vhodné stezky na procházky v krásném okolí Lužických hor. Děti sbíraly lesní plody, pozorovaly život v přírodě. Společně jsme poseděli u ohně, opekli si buřty a ve večerních hodinách jsme si vyměňovali zkušenosti ze života s postiženým dítětem v rodině. Hovořilo se o využívání příspěvku na dítě o specifických vzdělávacích potřebách a problémech s postižením dětí spojených.

I když se z řady různých důvodů nezúčastnili všichni přihlášení, pobyt naplnil svůj cíl ke spokojenosti nás všech.

Běh naděje

Běh naděje probíhal ve spolupráci s DDM Rozmarýn v Litoměřicích.
Klub Plamínek se na této akci měl možnost také propagovat a rádi jsme toho využili.

Ohlédnutí za psychorehabilitačním pobytem 2009

Letošní psychorehabilitační pobyt se konal v penzionu Lhotsko a to ve dnech 16.4-22.4.2009.
Na tento pobyt jsme se těšili, neboť zima byla mrazivá a na některé z nás až příliš dlouhá.Už jsme se viděly při aktivním odpočinku- sport, vycházky do přírody, společenské hry atd.Ale také jsme se těšili jak se zase něco nového a zajímavého dozvíme a taky naučíme.Ať už je to pro někoho pouhá banalita, pro NÁS pečující rodiče o postižené děti je to mnohdy otázka životní seberealizace a naplnění osobního života.Pakliže si uvědomíme, že součástí života není pouze dávat- ale i dostávat, jsou tyto pobyty v mnohém přínosné.
Během pobytu jsme stihly posilnit ducha ( ve formě přednášek), osvěžit tělo při sportu (samozřejmě s ohledem na náš aktuální zdravotní stav, a taky s opatrností nám vlastní).A v neposlední řadě jsme si dopřály zkrášlení a omlazení obličejové části našeho těla odbornicí na kosmetiku.
Při karnevalu, který jsme si dopřáli jak v sobotu, tak v neděli jsme se my „maminky možná víc rozšouply než samotné děti.Ale společný tanec a dobrá nálada nás provázely po celý pobyt a myslím si , že jsme odjížděly spokojené ( i když fyzicky hodně vyčerpané ).

Děti se naučily vyrobit si masku na karneval, barvami si namalovaly a ubrousky si polepily kameny, naučily se nové písničky a sžily se zase s jinými kamarády, než jaké znaly doposud.
O posilování dolních končetin při vycházkách po okolí nemluvě.O posilování horních končetin asistentek se zase postaraly naše imobilní děti na vozíkách a kočárkách.

A nejenom za toto si zaslouží zvláštní poděkování asistentky (tč. studentky vysoké školy ergoterapie).Ač nevěděly do čeho se to vlastně přihlásily, tak musím zkonstatovat, že obstály vcelku dobře.
A i proto doufáme, že i tato zkušenost pro ně byla přínosem.

Velké poděkování patří všem, kteří se tohoto pobytu zúčastnili